Michaelská slavnost

Každý rok se svatý Michael ujímá vlády nad podzimem a my vstupujeme do dvojité michaelské nálady. Nastává čas prvních chladných dní, příroda pomalu usíná. Dny se krátí, tmy přibývá a my se po slunném létě navracíme zpět do tepla svých domovů, k sobě samým. V temných koutech pak nalézáme své niterné „draky". Přemůžeme je, když dokážeme najít vnitřní světlo a probudit svou skrytou sílu.

A proč vlastně michaelsklá slavnost? 29. září má svátek sv. Michael, který podle legendy zvítězil v boji s drakem a přemohl tak temnotu a zlo svržené na zem. Stal se symbolem síly a odvahy. Možná si jej vybavíte z návštěvy kostela - bývá nejčastěji zobrazován jako anděl s přilbicí na hlavě, v červeném či zeleném plášti nebo v bílé zářivé zbroji. V rukou má meč či kopí, někdy drží v ruce váhy jako symbol spravedlnosti.

Pojďte s námi oslavit začátek podzimu, objevit vnitřní sílu a odvahu a přemoci své „draky“. Vydáme se na tajuplnou michaelskou stezku plnou zábavy a dobrodružství. Na jejím konci na nás čeká překvapení :-)

Oblečení volte dle aktuálního počasí, v lese bývá chladněji. Přibalte si i něco dobrého na ohýnek, kdyby vám po cestě vyhládlo. Uvaříme si pravý podzimní čaj, vejdou se vám do batůžku i hrnečky? 

Dejte nám prosím vědět, že za námi přijedete a přihlaste se prostřednictvím mailu letokruh.klub@seznam.cz nebo Facebooku.Těšíme se na Vás!
Tým Letokruhu ♥

Publikováno: pondělí 11. září 2017 15:54

Návrat zpět