Budeme se na vás těšit opět za rok, v létě 2019.

Letní příměstské tábory 2018

Barevné léto v Letokruhu

Léto? To jsou příměstské tábory v naší lesní školce.

Na letní prázdniny jsme pro vás připravili příměstské tábory, tedy 9 barevných týdnů, kdy jsme každý týden zasvětili jinému tématu.

Příměstské tábory jsou určené dětem ve věku od 2,5 do 7 let a jejich sourozencům z první třídy (výjimky jsou možné po předchozí domluvě).

Příměstský tábor probíhá v době od 7:30 do 16 hod, každý všední den, po celé letní prázdniny.

Program

Vstupte s námi do lesa plného kouzel, překvapení a dobrodružství. Dávno zapomenutá stezka nás zavede mezi indiány, se kterými se vydáme hledat ztraceného bizona.  Zapojíme své smysly a probádáme rozmanitosti a krásu přírodních živlů. Nalodíme se na pirátskou bárku a podle starých map vyrazíme na cestu za pokladem. Proti proudu času staneme v době, kdy po zemi nejezdila auta, ale chodil pračlověk. Společně s Rákosníčkem poodhalíme krásy vodní hladiny a Šípková Růženka nás provede pohádkovým lesem až do voňavé říše bylinek. Jaké tajemství nese zpráva ukrytá v lahvi? V záři olympijské pochodně prožijeme radost ze sportovního úspěchu. Naučíme se batikovat tričko, vyrábět svíčky, zacházet s hrnčířskou hlínou, vlastnoručně  vytvoříme recyklovaný papír. Vypravíme se na procházky po okolí, budeme si hrát a dovádět, vyrábět, malovat, vařit, zpívat, pracovat se dřevem… Zkrátka prožijeme léto všemi smysly.

Termíny a týdenní témata

1. týden               2.7. - 4. 7.                         Kouzelný les

2. týden               9.7. – 13.7.                       Indiánskou stezkou

3. týden               16.7. – 20.7.                     Po stopách živlů